terug naar vorige scherm
Gemeenteraad stemt in met plannen voor 5 hockeyvelden in het Van Tuyllpark
23-7

Gemeenteraad stemt in met plannen voor 5 hockeyvelden in het Van Tuyllpark

Terwijl MHCZ bijeen was met haar ALV, vergaderde de zoetermeerse gemeenteraad over de plannen voor het Kwadrant. Ter tafel lag een voorstel van B&W voor de stedenbouwkundige ontwikkeling van dit gebied, waar ook het van Tuyllpark deel van uitmaakt. http://zoetermeer.notudoc.nl/cgi-bin/showdoc.cgi/action=view/id=68423/type=pdf/raadsvoorstel_100205.pdf

Voor MHCZ is met name het besluit over de positie van de breedtesport van belang:

In het Van Tuyllpark zijn verschillende sportverenigingen gevestigd: hockey, tennis, atletiek en softbal. De combinatie van de sportverenigingen met de leisure voorzieningen moet passen binnen de in de stedenbouwkundige schets geformuleerde ambities.

De hockeyclub MHC is door de nieuwe ontwikkeling genoodzaakt zijn tijdelijke vierde hockeyveld te verplaatsen. Daarnaast bestaat de wens de hockeyclub in de toekomst te kunnen uitbreiden met een vijfde veld. In de huidige situatie ligt tennisvereniging „Seghwaert direct naast de hockeyclub MHC.

In paragraaf 3.3 van de stedenbouwkundige schets (bijlage 1) en in de folder (bijlage 2) wordt ambitie 3 „Een park met meer groene verblijfskwaliteit beschreven. Deze ambitie waarborgt de gemeentelijke wens om van het Van Tuyllpark een ruimtelijk en groen verblijfspark te maken. De groene as (het doortrekken van het Heempark tot de Plas van Poot), te zien op figuur 1, die voor een dergelijke ambitie nodig is moet een zeker volume hebben.

 

Indien de raad instemt met de ruimtelijke en groene beleving van het stadspark, is een keuze noodzakelijk tussen oplossingsrichting A1, vier hockeyvelden in combinatie met de tennisbanen of oplossingsrichting C, vijf hockeyvelden zonder tennisbanen.

Voor de ruimtelijke ontwikkeling in het Van Tuyllpark is het niet noodzakelijk dat de tennisbanen verdwijnen. Echter, om de ontwikkelingen in de hockeysport te kunnen faciliteren is een vijfde hockeyveld op termijn wenselijk. Een locatie voor vijf hockeyvelden buiten het Van Tuyllpark is niet voorhanden waardoor een uitbreiding van de hockey faciliteiten in het Van Tuyllpark logisch is. Een combinatie van vijf hockeyvelden én tennisbanen in het Van Tuyllpark is ruimtelijk echter niet wenselijk.

Over de condities van de uitplaatsing van de tennisbanen is een apart besluit in voorbereiding. De huurovereenkomst met de tennisvereniging eindigt op 31 december 2012. Verplaatsing naar Oosterheem is mogelijk. Uiteraard zal een eventuele uitplaatsing zeer zorgvuldig worden vorm gegeven.

Gevraagd wordt om als gevolg van ambitie 3 „Een park met meer groene verblijfskwaliteit en de wens van vijf hockeyvelden, een voorkeur uit te spreken voor oplossingsrichting C (stedenbouwkundige schets paragraaf 4.5) met vijf hockeyvelden.

 

Met 47 stemmen voor en 10 tegen stemde de raad in met het voorstel. Daarmee ligt de weg open voor uitplaatsing van de tennisvereniging en de realisatie van een hockeycomplex met 5 velden.

 

De realisatie zal nog wel even wat geduld vergen, maar komt door dit besluit in ieder geval een flinke stap dichterbij.



Bijlage: plaatje.docx
 
 




Klik hier